Digiä lasten kanssa ja lapsille

Takaisin

Digitaalinen tila on seurakunnan tärkeä toimintaympäristö, mutta millainen tila se on? Miten pienet lapset käyttävät verkkosisältöjä ja mitä pitää ottaa huomioon, kun heidät ottaa mukaan tekemään? Miten toimii lastentoimitus? Tehdäänkö Tubeen vai Instaan? Millä laitteilla voimme toimia? Mitä pitää tietää tekijänoikeuksista? Kuinka voin hyödyntää Lastenkirkkoa? Miten saan videoilleni näkyvyyttä? Lastenkirkon tekijätiimin osaajat opastavat koulutuksessa seurakunta​nne kasvattajia. Koulutus voidaan järjestään paikan päällä tai etänä. ​

Tehtäväalue: Verkko-osaaminen, vuorovaikutus ja viestintä
Tiedustelut kustannuksista: Anita Ahtiainen, anita.ahtiainen@lastenjanuortenkeskus.fi, 050 5966039
Tiedustelut sisältö: Anita Ahtiainen, anita.ahtiainen@lastenjanuortenkeskus.fi, 050 5966039
Linkki kotisivulle: http://lastenjanuortenkeskus.fi/
Aineistoa: http://koulutukset.lastenjanuortenkeskus.fi/koulutukset/digia-lasten-kanssa-ja-lapsille-tilaus/
Toteuttaja: Lasten ja nuorten keskus