Esiinny ja ilmaise paremmin

Takaisin

(1 op)

​Pidätkö puheita tai joudutko esiintymään tai esittämään asioita ihmisten edessä? Koet kuitenkin, että viestisi kääriminen toimivaan pakettiin on haastavaa? Tällä kurssilla opitaan ilmaisun ja esiintymisen taitoja. Hiotaan puheilmaisua. Harjoitellaan dynaamista vuorovaikutusta. Kaikkea tätä ja muuta, luovia menetelmiä käyttäen ja harjoitellen. Videoinnit ja henkilökohtainen palaute auttavat omien tavoitteiden saavuttamisessa.

Aihe Sisältö
Koulutustyyppi: Kirkon täydentävä koulutus
Tehtäväalue: Verkko-osaaminen, vuorovaikutus ja viestintä
Kohderyhmä: Diakonit ja diakonissat, Hallinnon ja talouden työntekijät, Kanttorit, Lastenohjaajat, Lähetyksen ja kv. työn ohjaajat, Nuorisotyönohjaajat, Papit, Varhaiskasvatuksen ohjaajat, Viestintätehtävissä toimivat, Uudet työntekijät
Aika ja paikka: 13.-15.9.2022, Suomen Nuoriso-opisto, Mikkeli
Ilmoittautuminen viimeistään: 31.10.2021
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Osaamistavoitteet: ​- osallistuja osaa hyödyntää uusia luovia ilmaisu- ja esiintymistaitoja työssään- osallistuja osaa esiintyä rohkeammin ja sujuvammin
Lisätietoja:

​​Koulutuksessa keskitytään yleisön edessä olemiseen, puheilmaisuun, kehollisuuden vahvistamiseen, ilmaisun moni-ilmeisyyteen ja tarinallisuuteen. Harjoituksia videoidaan ja osallistuja saa niistä henkilökohtaista palautetta. Koulutuksen luonne on toiminnallinen ja luovia menetelmiä hyödyntävä.

Kieli: Suomi
Osallistumismaksu: n. 262 eur
Täysihoito: Sisältyy osallistumismaksuun
Kustannusten lisätiedot: Osallistumismaksu sisältää koulutuksen ja täysihoidon
Tiedustelut kustannuksista: Senja Mäkelä, senja.makela@evl.fi, 050 389 8858
Tiedustelut sisältö: Ari Tähkäpää, ari.tahkapaa@evl.fi
Linkki kotisivulle: https://www.mikkelinhiippakunta.fi/
Toteuttaja: Mikkelin hiippakunta
Yhteistyökumppanit: Suomen Nuoriso-opisto