Hengellisen matkakumppanuuden ja hiljentymisen päivä 17.10.2019 Luomaniemessä

Takaisin
Tehtäväalue: spiritualiteetti
Kohderyhmä: diakonit ja diakonissat, hautaustoimen ja puutarhatyöntekijät, johtamis- ja esimiestehtävissä toimivat, kanttorit, keittiötoimen työntekijät, kiinteistötoimen työntekijät, kirkkoherranviraston työntekijät, kirkonpalvelutyö (suntiot ja vahtimestarit), lastenohjaajat, lähetyssihteerit ja kv. työn ohjaajat, muut, nuorisotyönohjaajat, papit, perheneuvojat, talouden ja hallinnon työntekijät, varhaiskasvatuksen ohjaajat, viestintätehtävissä toimivat
Aika ja paikka: to 17.10.2019 Luomaniemen kurssikeskus, Nastola
Ilmoittautuminen viimeistään: 1.9.2019
Kieli: suomi
Osallistumismaksu: 25 €
Täysihoito: Osallistumismaksu sisältää kahvit ja lounaan.
Muut kustannukset: Matkakustannukset
Tiedustelut: Anna-Mari Kopo ja Hanne von Weissenberg anna-mari.kopo@evl.fi ja hanne.vonweissenberg@evl.fi
Lisätietoja: Miten vaalia hiljaisuutta ja hengellisyyttä kaupungissa? Päivän tarkoituksena on toimia virkistävänä lähteenä arjessa ja se on tarkoitettu kaikille Tampereen hiippakunnan työntekijöille. Mukana Pauliina Hatakka, Anna-Mari Kopo, Marjukka Liimatainen ja Hanne von Weissenberg.
Linkki kotisivulle: http://www.tampereenhiippakunta.fi
Toteuttaja: Tampereen hiippakunta