Henkisen huollon verkostotapaaminen / Kanta-Häme

Takaisin

Verkostotapaaminen

​Maakunnallisen verkostotapaamisen tavoitteena on edistää Kanta-Hämeen seurakuntien keskinäistä yhteistoimintaa henkisen huollon toteutuksessa. Vahvistamme alueen toimijoiden verkostoitumista, tutkimme yhdessä ajankohtaisia ilmiöitä, jaamme kokemuksia ja kehitämme työtä siten, että se parhaalla mahdollisella tavalla vastaisi erilaisten kriisitilanteiden luomiin henkisen tuen tarpeisiin.

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Muu, Johtaminen
Kohderyhmä: Johtajat / lähijohtajat, Muut
Aika ja paikka: 11.10.2022 Hämeenlinna
Ilmoittautuminen viimeistään: 23.9.2022
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Ilmoittautumisen lisätiedot: Ilmoittautuminen avautuu 1.3.2022
Lisätietoja: ​Tapaaminen on tarkoitettu ensisijaisesti henkisestä huollosta ja kriisivalmiudesta vastaaville Kanta-Hämeen seurakuntien työntekijöille, sairaalasielunhoidon ammattilaisille sekä kirkkoherroille ja muille kriisijohtamisesta vastaaville työntekijöille.

Kieli: Suomi
Osallistumismaksu: Maksuton tapahtuma, lounas omakustanteisena.
Täysihoito: EUR 12,00
Muut kustannukset: Matkat ja mahdolliset päivärahakulut.
Tiedustelut kustannuksista: Timo Frilander, timo.frilander@evl.fi, 040 182 3580
Tiedustelut sisältö: Timo Frilander, timo.frilander@evl.fi, 040 182 3580
Linkki kotisivulle: https://www.tampereenhiippakunta.fi/
Toteuttaja: Tampereen hiippakunta