Henkisen huollon verkostotapaaminen / Pirkanmaa

Takaisin

Verkostotapaaminen

Maakunnallisen verkostotapaamisen tavoitteena on edistää Pirkanmaan seurakuntien keskinäistä yhteistoimintaa henkisen huollon toteutuksessa. Vahvistamme alueen toimijoiden verkostoitumista, tutkimme yhdessä ajankohtaisia ilmiöitä, jaamme kokemuksia ja kehitämme työtä siten, että se parhaalla mahdollisella tavalla vastaisi erilaisten kriisitilanteiden luomiin henkisen tuen tarpeisiin.​

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Johtaminen, Muu
Kohderyhmä: Johtajat / lähijohtajat, Muut
Aika ja paikka: 12.10.2022, Pirkanmaa
Ilmoittautuminen viimeistään: 23.9.2022
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Ilmoittautumisen lisätiedot: Ilmoittautuminen alkaa 1.3.2022.
Lisätietoja: ​Tapaaminen on tarkoitettu ensisijaisesti henkisestä huollosta ja kriisivalmiudesta vastaaville Pirkanmaan seurakuntien työntekijöille, sairaalasielunhoidon ammattilaisille sekä kirkkoherroille ja muille kriisijohtamisesta vastaaville työntekijöille.
Kieli: Suomi
Osallistumismaksu: Ei osallistumismaksua, lounas omakustanteisena.
Täysihoito: EUR 12,00. Oikeus muutoksiin pidätetään.
Muut kustannukset: Matkakulut ja mahdolliset päivärahakustannukset.
Tiedustelut kustannuksista: Timo Frilander, timo.frilander@evl.fi, 040 182 3580
Tiedustelut sisältö: Timo Frilander, timo.frilander@evl.fi, 040 182 3580
Linkki kotisivulle: https://www.tampereenhiippakunta.fi/
Toteuttaja: Tampereen hiippakunta