International Jesus -kansainvälisen työn verkostotapaaminen, PERUTTU!

Takaisin

Klassikko! Espoon ja Helsingin hiippakuntien yhteinen kansainvälisen työn verkostotapaaminen. Paikalle kutsutaan myös pääkaupunkiseudun etnisten seurakuntien verkosto.

Tehtäväalue: kansainvälinen ja monikulttuurinen työ sekä lähetys
Kohderyhmä: diakonit ja diakonissat, kanttorit, kirkonpalvelutyö (suntiot ja vahtimestarit), lastenohjaajat, lähetyssihteerit ja kv. työn ohjaajat, nuorisotyönohjaajat, opiskelijat, papit, varhaiskasvatuksen ohjaajat, diakoniatyöntekijät, lähetyssihteerit, varhaiskasvatuksen työntekijät, nuorisotyöntekijät
Aika ja paikka: 25.10.2019, paikka avoin
Ilmoittautuminen viimeistään: 31.10.2018
Kieli: suomi
Osallistumismaksu: 20 €
Täysihoito:
Muut kustannukset: Osallistuja vastaa matkakustannuksista itse.
Kustannusten lisätieto: Osallistumismaksulla katetaan päivän ruokailukustannukset.
Tiedustelut: Anssi Almgren anssi.almgren@evl.fi 050 911 4410
Lisätietoja: Helsingin ja Espoon hiippakuntien paikallinen verkostotapaaminen on peruttu. Seuraavalla viikolla 29.-31.10.2019 ovat valtakunnalliset Kirkon kansainvälisen työn verkostopäivät Turussa. Tässä linkki Turun päivien ilmoittautumiseen: https://www.lyyti.fi/reg/verkostopaivat_2019
Toteuttaja: Espoon hiippakunta
Yhteistyökumppani: Helsingin hiippakunta