Katsomuskasvatuksen ajankohtaispäivä

Takaisin

Verkostotapaaminen

​Katsomuskasvatuksessa tarvitaan yhteistä puhetta ja ideoita. Ajankohtaispäivässä tutustutaan katsomuskasvatuksen pedagogisiin malleihin ja katsomuskasvatusyhteistyön hyviin käytäntöihin. Koulutus sopii sekä seurakuntien että yhteiskunnan varhaiskasvatuksen toimijoille.

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Kasvatus
Kohderyhmä: Lastenohjaajat, Varhaiskasvatuksen ohjaajat, Muut, Papit
Aika ja paikka: 31.3.2023 Verkkototeutus
Ilmoittautuminen viimeistään: 27.3.2023
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Lisätietoja: ​Koulutus järjestetään verkossa, mikä mahdollistaa paremmin erityisesti kunnan varhaiskasvatuksen henkilöstön osallistumisen. Koulutus on oivallinen mahdollisuus paikallisen yhteistyön kehittämiselle, joten kutsu mukaan kunnan varhaiskasvatuksen yhteistyökumppanit!
Kieli: Suomi
Osallistumismaksu: 40 €
Tiedustelut kustannuksista: koulutukset@step.fi
Tiedustelut sisältö: Päivi Aumala paivi.aumala@step.fi 040 158 1345 tai Aino-Elina Kilpeläinen aino-elina.kilpelainen@step.fi 044 357 9916
Linkki kotisivulle: https://step.fi/
Toteuttaja: STEP-koulutus
Yhteistyökumppanit: Kirkkohallituksen Jumalanpalvelus ja Kasvatus -yksikkö, STEP-opintokeskus