Kirjo IIA Johtaminen seurakunnassa 2019-2020, lähijakso 3

Takaisin

(20 op)
YP/P Ylemmän pastoraalitutkinnon pakollinen moduuli

Koulutusrakenne: Kirkon erityiskoulutus
Tehtäväalue: johtaminen ja strateginen suunnittelu seurakunnassa
Kohderyhmä: papit
Aika ja paikka: 10.-12.3.2020. Sääksin kurssikeskus, Nurmijärvi
Ilmoittautumisen lisätiedot: Koulutus alkanut 2019. Ei uusia osanottajia.
Osaamistavoitteet: Osallistuja kehittää itsessään niitä taitoja ja sisäistää niitä tietoja, joiden avulla hän kykenee toimimaan seurakunnan toiminnallisena ja hallinnollisena johtajana sekä vahvistuu päivittäisjohtamisen taidoissa.
Kieli: suomi
Täysihoito: 460 €/jakso
Kustannusten lisätieto: Osallistumisen voi perua kuluitta viikkoa ennen tapahtumaa. Mikäli peruutusta ei tehdä, tuomiokapituli veloittaa osallistumismaksun ja mahdolliset muut kulut. Lääkärintodistuksella todennetuissa sairaustapauksissa kuluja ei peritä.
Tiedustelut: Hiippakuntadekaani Reijo Liimatainen reijo.liimatainen@evl.fi
Lisätietoja: .
http://evl.fi/erityiskoulutukset
Toteuttaja: Helsingin hiippakunta
Yhteistyökumppani: Turun arkkihiippakunta, Espoon hiippakunta