Kirkon juhlat 2024

Takaisin

Verkostotapaaminen

​Toukokuussa 2024 Tampereella järjestetään uusi kaupunkifestivaali, Kirkon juhlat. Tapahtuma vahvistaa toivoa tulevaisuuteen. Festivaali kokoaa Tampereen Keskustorille tuhansien laulajien kuoron ja tarjoaa ajankohtaiskeskusteluja, kulttuuria sekä ajatusten, uskon ja elämänkatsomusten vuoropuhelua.

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Johtaminen, Jumalanpalveluselämä ja julistus, Kansainvälisyys, monikulttuurisuus ja lähetys, Kestävä kehitys ja ympäristö, Musiikki, Raamatun tulkinta ja käyttö, Spiritualiteetti, Työelämätaidot, Vapaaehtoistoiminta, Verkko-osaaminen, vuorovaikutus ja viestintä
Kohderyhmä: Johtajat / lähijohtajat, Lähetyksen ja kv. työn ohjaajat, Nuorisotyönohjaajat, Papit, Viestintätehtävissä toimivat, Diakonit ja diakonissat, Kanttorit, Varhaiskasvatuksen ohjaajat
Aika ja paikka: 17-19.05.2024, Tampere
Ilmoittautumisen lisätiedot: https://www.kirkonjuhlat.fi/tapahtumaan_tulijalle/liput
Lisätietoja: ​​Tapahtumassa on yli 15 erilaista arvokeskustelua, workshoppia, seminaaria tai paneelia. Kantava teemoja pääteemaan "Toivoon" perustuen ovat: Yhdenvertaisuus, ilmastonmuutos, megatrendit, yksinäisyys, syrjäytyminen, johtaminen, psykologinen turvallisuus, tekoäly, rauhan työ ja monimuotoinen spiritualiteettí.
Kieli: Suomi Ruotsi Englanti Englanti
Osallistumismaksu: 95
Täysihoito: Täysihoito ei kuulu hintaan
Muut kustannukset: Majoitus, matkat ja ateriat
Tiedustelut kustannuksista: 150-350
Tiedustelut sisältö: jari.kupiainen@kirkkopalvelut.fi
Linkki kotisivulle: http://www.kirkonjuhlat.fi
Aineistoa: http://www.kirkonjuhlat.fi
Toteuttaja: Kirkkopalvelut
Yhteistyökumppanit: Kirkkohallitus, Suomen Lähetysseura ry, Tampereen seurakuntayhtymä, Suomen Kanttori-urkuriliitto, Kirkkomusiikkiliitto ry