KiTOS – Kirkon työhön opiskelevien seminaari

Takaisin

Verkostotapaaminen

​Kutsumme Sinua ja kaikkia Mikkelin hiippakunnassa harjoitelleita KiTOS-päivään (Kirkon työhön opiskelevien seminaari). KiTOS-päiviin osallistuminen on tarkoitettu siinä vaiheessa, jolloin opinnot ovat edenneet seurakutaharjoitteluun / työssäoppimisjaksoon.Seminaarin sisältö liittyy mm. kirkkoon ja hengelliseen työhön, työelämään ja sen muutoksiin sekä kirkon työhön hakeutumiseen. Katso tarkemmin www.kitos.fi -sivuilta.Mukaan kutsutaan teologian, diakonian, nuorisotyön, varhaiskasvatuksen ja kirkkomusiikin opiskelijoita sekä suntio-opiskelijoita.Seminaari on opiskelijalle maksuton. Osallistumisesta annetaan todistus. Seminaariin voi osallistua myös myöhemmin opiskeluaikana, mikäli seurakuntaharjoittelun yhteydessä ei ole päässyt seminaariin. Päivään osallistuu opiskelijoiden lisäksi seurakuntien työntekijöitä ja harjoittelunohjaajia sekä tuomiokapitulin henkilökuntaa.

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Työelämätaidot
Kohderyhmä: Opiskelijat
Aika ja paikka: 2.-3.11.2022 Lankaniemen leirikeskus, Mäntyharju
Ilmoittautuminen viimeistään: 3.10.2022
Sähköposti-ilmoittautuminen: senja.makela@evl.fi
Kieli: Suomi
Osallistumismaksu: ei ole
Täysihoito: maksuton
Tiedustelut kustannuksista: Senja Mäkelä, senja.makela@evl.fi, 050 389 8858
Tiedustelut sisältö: Marko Marttila, marko.marttila@evl.fi, 050 368 9808
Linkki kotisivulle: https://www.mikkelinhiippakunta.fi/
Aineistoa: https://evl.fi/plus/koulutus-ja-tyoelama/kirkon-ammatit/kirkon-tyohon-opiskelevien-seminaarit-kitos-
Toteuttaja: Mikkelin hiippakunta