Kouluikäiset 2020-luvulla

Takaisin

​Mihin suuntaan kouluikäisten toimintaa ja heitä palvelevaa perhetoimintaa tulisi kehittää? Koulutuksessa rakennetaan kouluikäisten toiminnan ydintä: Miten seurakunta on luontevasti osa kouluikäisten ja heidän perheidensä elämää 2020-luvulla?

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Kasvatus, Perhe ja parisuhde
Kohderyhmä: Nuorisotyönohjaajat, Papit, Lastenohjaajat
Lisätietoja: ​Koulutuksen sisältöjä ovat kouluikäisten pedagogiikka ja sen kehittäminen, ajankohtaiset ilmiöt kouluikäisten elämässä, kerhotoiminnan ja muun kokoavan toiminnan merkitys kristillisessä kasvatuksessa, seurakunnan perhetoiminnan mahdollisuudet kouluikäisten parissa ja yhteistyö eri toimijoiden kanssa omalla alueella.
Kieli: Suomi
Tiedustelut kustannuksista: Anna Kärri, anna.karri@lastenjanuortenkeskus.fi, 044 7922 389, Aino-Elina Kilpeläinen, aino-elina.kilpelainen@lastenjanuortenkeskus.fi, 044 357 9916
Tiedustelut sisältö: Anna Kärri, anna.karri@lastenjanuortenkeskus.fi, 044 7922 389, Aino-Elina Kilpeläinen, aino-elina.kilpelainen@lastenjanuortenkeskus.fi, 044 357 9916
Linkki kotisivulle: https://www.lastenjanuortenkeskus.fi/
Aineistoa: https://koulutukset.lastenjanuortenkeskus.fi/koulutukset/kouluikaiset-tilaus2022/
Toteuttaja: Lasten ja nuorten keskus ry