Luottamushenkilöiden ja viranhaltijoiden yhteistyö muutoksen johtamisessa

Takaisin

Toimintaympäristön muutokset kirkossa ja yhteiskunnassa haastavat seurakuntia uudenlaiseen toimintakulttuuriin. Miten erilaiset ajankohtaiset ilmiöt näkyvät omassa seurakunnassanne? Miten luottamushenkilöiden ja työntekijöiden yhteistyötä voidaan vahvistaa? Luottamushenkilöiden ja työntekijöiden yhteisessä koulutustapahtumassa on mahdollisuus pohtia seurakuntanne kehittämisen ja päätöksenteon kysymyksiä eri näkökulmista.​

Koulutustyyppi: Kirkon ajankohtaiskoulutus
Tehtäväalue: Hallinto ja talous, Johtaminen
Kohderyhmä: Muut, Hallinnon ja talouden työntekijät, Johtamis- ja esimiestehtävässä toimivat
Aika ja paikka: Koulutukset voidaan sopia seurakunnan tarpeiden mukaan.
Kieli: Suomi
Tiedustelut kustannuksista: Margit Peltovirta, margit.peltovirta@seurakuntaopisto.fi , 0400-874514
Tiedustelut sisältö: Margit Peltovirta, margit.peltovirta@seurakuntaopisto.fi , 0400-874514
Linkki kotisivulle: http://www.seurakuntaopisto.fi
Toteuttaja: Kirkkopalvelut/Seurakuntaopisto