Myö ja työ -hiippakuntapäivät

Takaisin

Teema "Toivo"

Tehtäväalue: diakonia ja yhteiskuntatyö, hautaustoimi, henkilöstöhallinto, johtaminen ja strateginen suunnittelu seurakunnassa, jumalanpalveluselämä ja julistus, kansainvälinen ja monikulttuurinen työ sekä lähetys, kasvatus, keittiötoimi, kiinteistönhoito ja kirkonpalvelutyö, parisuhdetyö, perhetyö ja -toiminta, seurakuntien musiikkitoiminta, talous ja hallinto, työsuojelu ja -hyvinvointi, viestintä
Kohderyhmä: diakonit ja diakonissat, hautaustoimen ja puutarhatyöntekijät, johtamis- ja esimiestehtävissä toimivat, kanttorit, keittiötoimen työntekijät, kiinteistötoimen työntekijät, kirkkoherranviraston työntekijät, kirkonpalvelutyö (suntiot ja vahtimestarit), lastenohjaajat, lähetyssihteerit ja kv. työn ohjaajat, nuorisotyönohjaajat, papit, perheneuvojat, talouden ja hallinnon työntekijät, varhaiskasvatuksen ohjaajat, viestintätehtävissä toimivat
Aika ja paikka: 29.-30.9.2020 Mikkeli, konsertti- ja kongressitalo Mikaeli
Ilmoittautuminen viimeistään: 28.8.2020
Ilmoittautumislinkki: https://www.lyyti.in/Myo_ja_tyo_hiippakuntapaivat_3527
Kieli: suomi
Osallistumismaksu: 170 €
Täysihoito: osallistumismaksu sisältää ohjelmaan merkityt ruokailut ja kahvit
Muut kustannukset: majoitus- ja matkakulut
Kustannusten lisätieto: noudatamme yleisiä peruutusehtoja: 2 vk ei maksua, 1 vk 50 %, 2 pv 100 %
Tiedustelut: Ari Tähkäpää, Senja Mäkelä ari.tahkapaa@evl.fi, senja.makela@evl.fi Ari Tähkäpää 0500 653 916, Senja Mäkelä 050 389 8858
Linkki kotisivulle: http://www.mikkelinhiippakunta.fi/
Toteuttaja: Mikkelin hiippakunta