Nuoren seurakunnan veisukirja 2020

Takaisin

NSV 2020 jatkaa punaisen laulukirjan matkaa. Lauluista puolet on tuttuja ja vanhoja; jopa klassikoita. Toinen puoli sisältää paljon uutta, suomalaista musiikkia, niin tutuilta kuin ihan uusiltakin lauluntekijöiltä. Mukana on myös kokonaan uusia, mahtavia veisuja taitavilta nuorilta säveltäjiltä ja sanoittajilta.

Koulutuksessa lauletaan ja musisoidaan yhdessä NSV 2020:n lauluja ottaen huomioon kirkkovuosi, jumalanpalveluselämä ja rippikoulu. Innostu käyttämään materiaalia yhdessä ryhmien kanssa! Koulutus voidaan toteuttaa niin, että paikallinen musiikkiryhmä on siinä mukana.

Tehtäväalue: Musiikki, Jumalanpalveluselämä ja julistus, Kasvatus
Tiedustelut kustannuksista: Riikka Jäntti, riikka.jantti@lastenjanuortenkeskus.fi, 044 513 3232
Tiedustelut sisältö: Riikka Jäntti, riikka.jantti@lastenjanuortenkeskus.fi, 044 513 3232
Linkki kotisivulle: http://lastenjanuortenkeskus.fi/
Aineistoa: http://koulutukset.lastenjanuortenkeskus.fi/koulutukset/nuoren-seurakunnan-veisukirja-2020-tilaus/
Toteuttaja: Lasten ja nuorten keskus ry