Oulun hiippakunnan lähetysjuhlat, Kemi

Takaisin

Vuosittain järjestettävät juhlat ovat kansainvälisiä vieraita, lähetystyöntekijöiden puheenvuoroja ja eksoottista musiikkia sisältävä kansanjuhla kaikille seurakuntalaisille ja työntekijöille.

Tehtäväalue: kansainvälinen ja monikulttuurinen työ sekä lähetys
Kohderyhmä: uudet työntekijät, diakoniatyöntekijät, hautaustoimen ja puutarhatyöntekijät, johtamis- ja esimiestehtävissä toimivat, kanttorit, kiinteistötoimen työntekijät, kirkkoherranviraston työntekijät, kirkonpalvelutyö (suntiot ja vahtimestarit), lähetyssihteerit, varhaiskasvatuksen työntekijät, nuorisotyöntekijät, papit, perhetyöntekijät, keittiötoimen työntekijät, talouden ja hallinnon työntekijät, viestintätehtävissä toimivat, opiskelijat, muut
Aika ja paikka: 4.-6.9.2020 Kemi
Ilmoittautuminen viimeistään: 21.8.2020
Ilmoittautumislinkki: https://www.lyyti.fi/reg/Oulun_hiippakunnan_lahetysjuhlat_Kemi_2234
Kieli: suomi
Tiedustelut: Matti Laurila matti.laurila(at)evl.fi 040 744 6055
Linkki kotisivulle: http://www.oulunhiippakunta.fi
Toteuttaja: Oulun hiippakunta
Yhteistyökumppani: Keminmaan seurakunta