Palvelumuotoilijoiden valtakunnallinen verkostotapaaminen

Takaisin

Verkostotapaaminen

​Palvelumuotoilu on ketterää ongelmanratkaisua, ihmiskeskeinen tapa toimia. Moni seurakuntatyöntekijä on jo suorittanut palvelumuotoilukoulutuksen tai -opintoja. Jos sinäkin olet, tule mukaan verkostoitumaan ja oppimaan yhdessä palvelumuotoilun kysymyksistä. Tapaamme Teamsissa neljä kertaa vuoden 2023 aikana.

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Muu
Kohderyhmä: Hallinnon ja talouden työntekijät, Johtajat / lähijohtajat, Kanttorit, Kirkkoherranviraston työntekijät, Papit, Viestintätehtävissä toimivat, Muut, Nuorisotyönohjaajat, Diakonit ja diakonissat
Aika ja paikka: Teams to 2.3., 27.4., 14.9., 23.11. klo 14-16
Ilmoittautuminen viimeistään: 28.2.2023
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Lisätietoja: ​Tapaamiset torstaisin neljä kertaa vuoden aikana ​torstaisin klo 14-16 Teamsissa: 2.3., 27.4., 14.9., 23.11.
Kieli: Suomi Ruotsi
Tiedustelut kustannuksista: eeva.salonen@evl.fi
Tiedustelut sisältö: eeva.salonen@evl.fi
Linkki kotisivulle: https://www.helsinginseurakunnat.fi/
Toteuttaja: Helsingin seurakuntayhtymä