Polku ja Millenniaalien polut

Takaisin

Ovatko Polku ja Millenniaalien polut jo tuttuja tai kaipaatteko niiden syventämistä ja yhteistä kehittämistä? Polku ja Millenniaalien polut -toimintamallit ohjaavat seurakuntaa tarkastelemaan toimintaansa seurakuntalaisen näkökulmasta, kutsuvat yhteiseen kehittämiseen, vahvistavat viestintää ja vuorovaikutusta. Tilauskoulutuksessa perehdytään Polku- ja Millenniaalien polut toimintamalleihin, kehitetään seurakunnan toimintaa eri ikäisten kristillisen identiteetin vahvistajana ja etsitään keinoja tehdä työtä yhdessä eri työalojen ja seurakuntalaisten kanssa.

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Kasvatus, Elämänvaiheet ja hyvinvointi
Kieli: suomi
Tiedustelut kustannuksista: Satu Reinikainen, satu.reinikainen@step.fi, 040 701 8713
Tiedustelut sisältö: Satu Reinikainen, satu.reinikainen@step.fi, 040 701 8713
Linkki kotisivulle: https://seurakunnille.step.fi/
Toteuttaja: STEP-koulutus
Arkistointitunnus: KK20240506122249TI000363