Retriitinohjaajien verkostopäivä – teemana luontoretriitit

Takaisin

Verkostotapaaminen

Koulutuspäivä on tarkoitettu kaikille, ensisijaisesti mukaan kutsutaan Helsingin seurakuntien retriitinohjaajia (työntekijöille ja vapaaehtoisille) sekä kaikki retriitinohjauksesta kiinnostuneet. Teemana koulutuspäivässä on luontoretriitit ja luonnon käyttäminen hiljaisuuden apuvälineenä.

Tehtäväalue: Spiritualiteetti, Työnohjaus, konsultointi, ohjaus
Kohderyhmä: Papit, Opiskelijat, Nuorisotyönohjaajat, Lähetyksen ja kv. työn ohjaajat, Perheneuvojat, Uudet työntekijät, Varhaiskasvatuksen ohjaajat, Muut, Diakonit ja diakonissat, Hautaustoimen- ja puutarhatyöntekijät, Viestintätehtävissä toimivat, Lastenohjaajat
Aika ja paikka: 8.9.2022 klo 12-17, Helsingissä (paikka tarkentuu myöhemmin)
Ilmoittautuminen viimeistään: 31.5.2022
Sähköposti-ilmoittautuminen: koulutus.helsinki@evl.fi
Lisätietoja: ​Kouluttajana Tuulikki Vuorela, jolla on pitkä kokemus erilaisten luontoretriittien järjestämisestä.
Kieli: suomi
Osallistumismaksu: ei osallistumismaksua
Täysihoito: ei täysihoitoa
Kustannusten lisätiedot: osallistuja vastaa itse mahdollisista matkakustannuksista
Tiedustelut kustannuksista: henri.jarvinen@evl.fi
Tiedustelut sisältö: henri.jarvinen@evl.fi, 050 3559294
Linkki kotisivulle: http://www.hiljainentila.fi
Toteuttaja: Helsingin seurakuntayhtymä