Suomen Lähetysseuran ajankohtaispäivä II

Takaisin

​​Suomen Lähetysseura kutsuu seurakuntien työntekijöitä ja vastuunkantajia yhteen keskustelemaan siitä, miten lähetystyön teemat ja toiminnot voisivat tavoittaa uusia seurakuntalaisia. Tilaisuudessa kerromme ajankohtaisista materiaaleista ja palveluista, kuulemme esimerkkejä toimivista ideoista ja keskustelemme niistä kysymyksistä, jotka ovat seurakuntatyön näkökulmasta ajankohtaisia.

Koulutustyyppi: Kirkon ajankohtaiskoulutus
Tehtäväalue: Kansainvälisyys, monikulttuurisuus ja lähetys
Kohderyhmä: Diakonit ja diakonissat, Nuorisotyönohjaajat, Papit, Viestintätehtävissä toimivat, Lähetyksen ja kv. työn ohjaajat
Aika ja paikka: Jyväskylä 10.3. , lisäksi tilaisuus toteutetaan webinaarimuotoisena keväällä 2022. Tarkemmat tiedot ajankohdista ja paikoista löydät osoitteesta https://felm.suomenlahetysseura.fi/ajankohtaispaivat/
Ilmoittautuminen viimeistään: 24.2.2022
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Ilmoittautumisen lisätiedot: Ilmoittautuminen päättyy kaksi viikkoa ennen tilaisuuden ajankohtaa. Webinaarin osalta kaksi päivää ennen webinaarin toteutumista. Tarkemmat tiedot: https://felm.suomenlahetysseura.fi/ajankohtaispaivat/
Osaamistavoitteet: ​​​Osallistuja

  • tuntee Suomen Lähetysseuran materiaaleja, joilla käsitellä kiinnostavia globaaleja kysymyksiä ajankohtaisella tavalla oman työn/työalan sisällä. Osaa soveltaa materiaaleja eri käyttötarkoituksiin soveltuviksi.

Lisätietoja: ​Iltapäivän mittainen koulutus on avoin kaikille seurakunnan työntekijöille, luottamushenkilöille ja vastuunkantajille.
Kieli: Suomi
Osallistumismaksu: Tilaisuus on maksuton
Täysihoito: Tilaisuuteen ei sisälly majoitusta ja aterioita
Tiedustelut kustannuksista: janne.keranen@suomenlahetysseura.fi
Tiedustelut sisältö: Janne Keränen, janne.keranen@suomenlahetysseura.fi, p. 040 676 1790
Linkki kotisivulle: https://felm.suomenlahetysseura.fi/
Aineistoa: https://felm.suomenlahetysseura.fi/ajankohtaispaivat/
Toteuttaja: Suomen Lähetysseura
Yhteistyökumppanit: Jyväskylän seurakunta