Tiedolla johtaminen- kohti parempaa päätöksentekoa

Takaisin

Tiedolla johtaminen on tiedon keräämisen lisäksi sen ymmärtämistä ja soveltamista. Se auttaa tunnistamaan mahdollisuuksia ja kehittämään työtä. Tiedolla johtaminen ei ole vain esihenkilöiden ja työalajohtajien osaamista, vaan sitä tarvitaan koko työyhteisössä. Koulutuksessa perehdytään tutkimustietoon ja asiakirjoihin, joita voidaan hyödyntää kirkon kasvatuksen kehittämisessä.

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Kasvatus, Johtaminen
Lisätietoja: Koulutuksessa perehdytään tutkimustietoon ja kirkon kasvatusta ohjaaviin asiakirjoihin mm. Kirkon kasvatuksen barometri, Polku- ja Millenniaalien polut -materiaalit, Jumalanpalvelusbarometri, Nuorisobarometri.
Kieli: Suomi
Tiedustelut kustannuksista: Päivi Aumala, paivi.aumala@step.fi, 040 1581345
Tiedustelut sisältö: Päivi Aumala, paivi.aumala@step.fi, 040 1581345
Linkki kotisivulle: https://seurakunnille.step.fi/
Toteuttaja: STEP-koulutus
Arkistointitunnus: KK20240506113408TI000357