#yhdessä2022 Kirkkopäivät ja Lähetysjuhlat Oulu

Takaisin

Verkostotapaaminen

​#YHDESSÄ2022 Kirkkopäivät ja Lähetysjuhlat pureutuu keskustelukulttuurin murrokseen
Kirkkopäivien, Lähetysjuhlien ja Oulun seurakuntayhtymän #YHDESSÄ2022 tapahtuma järjestetään hybriditapahtumana. #YHDESSÄ2022 ohjelmien punaisena lankana kulkee keskustelukulttuuri ja sen muutos.

​​#yhdessä2022-tapahtuman tavoitteena on tuottaa avoin keskustelufoorumi eri tavalla ajatteleville ja uskoville. Tapahtuma tarjoaa vahvan tulevaisuusnäyn kirkon työhön ja on vahva verkottumistapahtuma.

Tehtäväalue: Diakonia ja yhteiskunta, Johtaminen, Jumalanpalveluselämä ja julistus, Kansainvälisyys, monikulttuurisuus ja lähetys, Kasvatus, Kestävä kehitys ja ympäristö, Musiikki, Spiritualiteetti, Työelämätaidot, Vapaaehtoistoiminta, Verkko-osaaminen, vuorovaikutus ja viestintä
Kohderyhmä: Papit, Lähetyksen ja kv. työn ohjaajat, Nuorisotyönohjaajat, Viestintätehtävissä toimivat, Uudet työntekijät, Kanttorit, Johtajat / lähijohtajat, Hallinnon ja talouden työntekijät, Diakonit ja diakonissat, Opiskelijat
Aika ja paikka: 20.-22.5.2022 Oulu
Ilmoittautuminen viimeistään: 28.2.2022
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Sähköposti-ilmoittautuminen: kirkkopaivat@kirkkopalvelut
Ilmoittautumisen lisätiedot: www.kirkkopaivat.fi
Osaamistavoitteet: ​#yhdessä2022-tapahtuman tavoitteet on tuottaa avoin keskustelufoorumi eri tavalla ajatteleville ja uskoville. Tapahtuma tarjoaa vahvan tulevaisuusnäyn kirkon työhön ja on vahva verkottumistapahtuma.
Lisätietoja: ​#YHDESSÄ2022 tapahtuma tarjoaa yli 50 erilaista ohjelmakokonaisuutta konserteista, messuihin, puhe-ohjelmista workshoppeihin ja kirkkotori-tapahtumaan. Tapahtuma sijoittuu tiiviille alueelle Oulun kaupunkikeskustaan. Päävenuet ovat Oulun kaupunginteatteri ja Oulun Tuomiokirkko. #YHDESSÄ2022-ohjelmien punaisena lankana kulkee keskustelukulttuuri ja sen muutos teemalla KUUNTELEN. YMMÄRRÄN. KUNNIOITAN
Kieli: Suomi Ruotsi Englanti Englanti
Osallistumismaksu: Osallistumismaksut julkistetaan syksyllä 2021.
Täysihoito: Oikeus muutoksiin pidätetään
Muut kustannukset: Majoitus
Kustannusten lisätiedot: www.kirkkopaivat.fi
Tiedustelut kustannuksista: www.kirkkopaivat.fi
Tiedustelut sisältö: www.kirkkopaivat.fi
Linkki kotisivulle: https://www.kirkkopaivat.fi
Aineistoa: https://www.kirkkopaivat.fi
Toteuttaja: Kirkkopalvelut
Yhteistyökumppanit: Suomen Lähetysseura, Oulun hiippakunta, Oulun seurakuntayhtymä, Kirkkohallitus