#yhdessä2022 Kirkkopäivät ja Lähetysjuhlat Oulu

Takaisin

Verkostotapaaminen

​#YHDESSÄ2022 Kirkkopäivät ja Lähetysjuhlat pureutuu keskustelukulttuurin murrokseen
Kirkkopäivien, Lähetysjuhlien ja Oulun seurakuntayhtymän #YHDESSÄ2022 tapahtuma järjestetään hybriditapahtumana. #YHDESSÄ2022 ohjelmien punaisena lankana kulkee keskustelukulttuuri ja sen muutos.

​​#yhdessä2022-tapahtuman tavoitteena on tuottaa avoin keskustelufoorumi eri tavalla ajatteleville ja uskoville. Tapahtuma tarjoaa vahvan tulevaisuusnäyn kirkon työhön ja on vahva verkottumistapahtuma.

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Diakonia ja yhteiskunta, Johtaminen, Jumalanpalveluselämä ja julistus, Kansainvälisyys, monikulttuurisuus ja lähetys, Kasvatus, Kestävä kehitys ja ympäristö, Musiikki, Spiritualiteetti, Työelämätaidot, Vapaaehtoistoiminta, Verkko-osaaminen, vuorovaikutus ja viestintä
Kohderyhmä: Papit, Lähetyksen ja kv. työn ohjaajat, Nuorisotyönohjaajat, Viestintätehtävissä toimivat, Uudet työntekijät, Kanttorit, Johtajat / lähijohtajat, Hallinnon ja talouden työntekijät, Diakonit ja diakonissat, Opiskelijat
Aika ja paikka: 20.-22.5.2022 Oulu
Ilmoittautumisen lisätiedot: Päiväkohtaiset liput Oulun teatterin tiloissa tapahtuviin maksullisiin ohjelmiin maksavat 64 € sis. käsittelykulut.
Osaamistavoitteet: ​#yhdessä2022-tapahtuman tavoitteet on tuottaa avoin keskustelufoorumi eri tavalla ajatteleville ja uskoville. Tapahtuma tarjoaa vahvan tulevaisuusnäyn kirkon työhön ja on vahva verkottumistapahtuma.
Lisätietoja: ​#YHDESSÄ2022 tapahtuma tarjoaa yli 50 erilaista ohjelmakokonaisuutta konserteista, messuihin, puhe-ohjelmista workshoppeihin ja kirkkotori-tapahtumaan. Tapahtuma sijoittuu tiiviille alueelle Oulun kaupunkikeskustaan. Päävenuet ovat Oulun kaupunginteatteri ja Oulun Tuomiokirkko. #YHDESSÄ2022-ohjelmien punaisena lankana kulkee keskustelukulttuuri ja sen muutos teemalla KUUNTELEN. YMMÄRRÄN. KUNNIOITAN
Kieli: Suomi Ruotsi Englanti Englanti
Osallistumismaksu: 64 €/päivä
Muut kustannukset: Majoitus
Kustannusten lisätiedot: Lisätietoa lipunmyynnistä löytyy täältä: Liput – Kirkkopäivät (kirkkopaivat.fi)
Tiedustelut kustannuksista: www.kirkkopaivat.fi
Tiedustelut sisältö: www.kirkkopaivat.fi
Linkki kotisivulle: https://www.kirkkopaivat.fi
Aineistoa: https://www.kirkkopaivat.fi
Toteuttaja: Kirkkopalvelut
Yhteistyökumppanit: Suomen Lähetysseura, Oulun hiippakunta, Oulun seurakuntayhtymä, Kirkkohallitus