Myö ja työ – hiippakuntapäivät

Takaisin

Verkostotapaaminen

​Mikkelin hiippakunnan kuudennet Myö ja työ – hiippakuntapäivät kutsuvat kaikkia seurakunnan työntekijöitä yhteisen työn äärelle Mikkeliin. Miten teemme yhteistä hyvää työtä Mikkelin hiippakunnassa ja miten kirkon työ on hyvää myös tekijöilleen? Tule sinäkin mukaan tapaamaan työtovereita koko hiippakuntamme alueelta ja virkistäytymään!

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Diakonia ja yhteiskunta, Hautauspalvelut, Hallinto ja talous, Johtaminen, Kansainvälisyys, monikulttuurisuus ja lähetys, Kasvatus, Kirkonpalvelustyö, Musiikki, Perhe ja parisuhde, Työsuojelu ja -hyvinvointi, Verkko-osaaminen, vuorovaikutus ja viestintä
Kohderyhmä: Diakonit ja diakonissat, Hautaustoimen- ja puutarhatyöntekijät, Hallinnon ja talouden työntekijät, Johtajat / lähijohtajat, Keittiötoimen työntekijät, Kanttorit, Kiinteistötoimen työntekijät, Kirkkoherranviraston työntekijät, Kirkonpalvelustyö (suntiot ja vahtimestarit), Lastenohjaajat, Lähetyksen ja kv. työn ohjaajat, Nuorisotyönohjaajat, Papit, Perheneuvojat, Varhaiskasvatuksen ohjaajat, Viestintätehtävissä toimivat
Aika ja paikka: 25.-26.9.2024 Mikkeli, Konsertti- ja kongressitalo Mikaeli, os. Sointukatu 1
Ilmoittautuminen viimeistään: 28.6.2024
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Ilmoittautumisen lisätiedot: Noudatamme yleisiä peruutusehtoja: 2 vk ei maksua, 1 vk 50 %, 2 pv 100 %
Lisätietoja: ​Päivien aikana paneudumme erityisesti työhyvinvointiin liittyviin kysymyksiin sekä muihin ajankohtaisiin aiheisiin.

Päivitämme Uutiskirjeeseen tietoiskuja ohjelmasta.

Kieli: Suomi
Osallistumismaksu: 190 €
Täysihoito: Osallistumismaksu sisältää ohjelmaan merkityt ruokailut ja kahvit.
Muut kustannukset: Majoituskustannukset
Tiedustelut kustannuksista: Senja Mäkelä, senja.makela@evl.fi, 050 389 8858
Tiedustelut sisältö: Eriikka Jankko, eriikka.jankko@evl.fi, 050 530 5310
Linkki kotisivulle: https://www.mikkelinhiippakunta.fi/
Toteuttaja: Mikkelin hiippakunta
Arkistointitunnus: KK20230505102616VE000195