Myö ja työ -hiippakuntapäivät

Takaisin

Verkostotapaaminen

Tehtäväalue: Diakonia ja yhteiskunta, Hallinto ja talous, Hautauspalvelut, Johtaminen, Jumalanpalveluselämä ja julistus, Kansainvälisyys, monikulttuurisuus ja lähetys, Kasvatus, Kirkonpalvelustyö, Musiikki, Perhe ja parisuhde, Verkko-osaaminen, vuorovaikutus ja viestintä
Kohderyhmä: Diakonit ja diakonissat, Hautaustoimen- ja puutarhatyöntekijät, Hallinnon ja talouden työntekijät, Johtamis- ja esimiestehtävässä toimivat, Kanttorit, Keittiötoimen työntekijät, Kiinteistötoimen työntekijät, Kirkkoherranviraston työntekijät, Kirkonpalvelustyö (suntiot ja vahtimestarit), Lastenohjaajat, Lähetyksen ja kv. työn ohjaajat, Nuorisotyönohjaajat, Papit, Perheneuvojat, Varhaiskasvatuksen ohjaajat, Viestintätehtävissä toimivat
Aika ja paikka: 29.-30.9.2021 Mikkeli, Konsertti- ja kongressitalo Mikaeli (Sointukatu 1, 50100 Mikkeli)
Ilmoittautuminen viimeistään: 27.8.2021
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Kieli: Suomi
Osallistumismaksu: 170 eur
Täysihoito: Osallistumismaksu sisältää ohjelmaan merkityt ruokailut ja kahvit
Muut kustannukset: Majoitus- ja matkakulut
Tiedustelut kustannuksista: Senja Mäkelä, senja.makela@evl.fi, 050 389 8858
Tiedustelut sisältö: Ari Tähkäpää, ari.tahkapaa@evl.fi, 0500 653 916
Linkki kotisivulle: https://www.mikkelinhiippakunta.fi/
Toteuttaja: Mikkelin hiippakunta