Nuori Pappi -koulutus

Takaisin

(0,50 op)

​Mitä aloittelevan papin tulisi tietää omista oikeuksista ja velvollisuuksista työpaikalla? Miten saan sijoittaa leirivapaat, entä siirtovapaat? Lapsi sairastaa, saanko jäädä kotiin hoitamaan? Entä jos läheiseni on vakavasti sairas, mitkä ovat työntekijän oikeudet? Miten onnistua työn ja yksityiselämän yhteensovittamisessa kirkon töissä?

Aihe Sisältö
Koulutustyyppi: Vapaan sivistystyön koulutustarjonta
Tehtäväalue: Työelämätaidot
Kohderyhmä: Papit
Aika ja paikka: 26.-28.8.2024
Ilmoittautuminen viimeistään: 15.6.2024
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Osaamistavoitteet:

Osallistuja tuntee papin seurakuntatyössä tarvitsemia työelämä- ja palvelusuhdetaitoja. Osallistuja tunnistaa oman jaksamisen rajat ja osaa etsiä itselleen ratkaisuja työn ja yksityiselämän yhteen sovittamiseksi.

Lisätietoja: ​Koulutus järjestetään lähikoulutuksena.
Kieli: Suomi
Osallistumismaksu: Jäsenille ilmainen, muille 800 euroa.
Täysihoito: Ei erillistä hinnoittelua.
Tiedustelut kustannuksista: toimisto@akiliitot.fi
Tiedustelut sisältö: toimisto@akiliitot.fi
Linkki kotisivulle: https://akiliitot.fi
Aineistoa: https://akiliitot.fi/nuori-pappi-koulutus-26-28-8-2024/
Toteuttaja: AKI-liitot ry