Palikat perhetoiminnassa

Takaisin

​Parisuhteen, vanhemmuuden ja isovanhemmuuden päivitetyt palikat ovat monikäyttöinen ja osallistava työväline. Koulutuksessa tutkitaan tiedollisesti, toiminnallisesti ja keskustellen, miten uudistettua materiaalia voi hyödyntää erilaisissa ryhmissä ja keskusteluissa.

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Kasvatus, Perhe ja parisuhde
Lisätietoja: ​Koulutuksessa voidaan keskittyä varhaiskasvatukseen ja perhetoimintaan tai pohtia myös, mitä uutta ja innostavaa palikkatalo voi tuoda eri ikäisten vanhemmuuden tukemiseen tai toimituksiin.
Tiedustelut kustannuksista: Kaisa Aitlahti, kaisa.aitlahti@seurakuntaopisto.fi, 040 703 33563
Tiedustelut sisältö: Kaisa Aitlahti, kaisa.aitlahti@seurakuntaopisto.fi, 040 703 33563
Linkki kotisivulle: https://www.seurakuntaopisto.fi/
Toteuttaja: STEP-koulutus