Polun edistäjät -verkostotapaaminen

Takaisin

Verkostotapaaminen

Syvennä Polku -tuntemustasi. Inspiroidu muiden kokeiluista. Löydä toimivia aineistoja ja liity yhteiseen kehittämiseen.

Seminaarissa Polun kehittämisryhmät (2021-2022) avaavat ajatteluaan ja tuottamiaan aineistoja. Päivien aikana kuullaan Polun jatkoksi kehitetystä “z-ja y-sukupolvien poluista” ja luodaan Polun edistämisen suuntaviivoja vuosille 2023-2024.

Aihe Sisältö
Tehtäväalue: Johtaminen, Jumalanpalveluselämä ja julistus, Kansainvälisyys, monikulttuurisuus ja lähetys, Kasvatus, Kestävä kehitys ja ympäristö, Musiikki, Perhe ja parisuhde, Vapaaehtoistoiminta, Verkko-osaaminen, vuorovaikutus ja viestintä
Kohderyhmä: Diakonit ja diakonissat, Johtajat / lähijohtajat, Lastenohjaajat, Lähetyksen ja kv. työn ohjaajat, Nuorisotyönohjaajat, Papit, Varhaiskasvatuksen ohjaajat, Kanttorit, Viestintätehtävissä toimivat
Aika ja paikka: 11.-12.1.2023, Kirkon talo, Eteläranta 8, Helsinki
Ilmoittautuminen viimeistään: 9.12.2022
Ilmoittautumislinkki: Ilmoittaudu tästä
Osallistumismaksu: 100 €
Täysihoito:
Kustannusten lisätiedot: Osallistumismaksu sisältää ohjelman mukaiset ateriat. Osallistuja vastaa itse majoituksesta.
Tiedustelut kustannuksista: koulutukset@step.fi
Tiedustelut sisältö: satu.reinikainen@step.fi, timo.tulisalo@step.fi
Linkki kotisivulle: https://seurakunnille.step.fi/
Aineistoa: https://evl.fi/plus/seurakuntaelama/polku-toimintamalli
Toteuttaja: STEP-koulutus
Yhteistyökumppanit: Kirkkohallitus – Jumalanpalvelus ja kasvatus